mobile Navigation

Kleist 360° / Outreach

Z oddziałem Kleist 360°/ Outreach chcemy rozszerzyć dostęp do literackiego i kulturowego dziedzictwa Heinricha von Kleista. W tym celu dążymy do wymiany z różnymi aktorami, stowarzyszeniami i instytucjami w dwumieście Frankfurt nad Odrą – Słubice i regionu. Razem szukamy nowych formatów, aby pogłębić zainteresowanie językiem i literaturą. Ważnym punktem wyjściowym jest dla nas kulturowa i językowa różnorodność mieszkańców naszego społeczeństwa. Dlatego chcemy wzmocnić ich udział w kulturze zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz muzeum.

Fundacja Kultury Federacji Niemiec (Kulturstiftung des Bundes) wspiera dzięki programowi „360°- Fundusz dla Kultur Nowego Społeczeństwa Miasta” instytucje kulturalne, które są zainteresowane tematami dotyczącymi różnorodności kulturowej i migracji oraz tworzeniem dostępu i widzialności dla grup społecznych, które do tej pory nie zostały odpowiednio uwzględnione. Program modelowy, z udziałem 39 instytucji kulturalnych na terenie całych Niemiec, wspiera różne podejścia mające na celu otwarcie na różnorodność w takich obszarach jak: program, publiczność oraz personel.

Więcej informacji o programie można znaleźć tutaj

Dziwolągi! Międzynarodowy Dzień Muzeów już 16 maja!

Z okazji Międzynarodowego Dnia Muzeów po raz pierwszy prezentujemy nasze "dziwolągi" na naszej stronie internetowej. Pod hasłem "Kleist-Museum digital!" znajdziecie Państwo ciekawe, ekscytujące lub wręcz kuriozalne obiekty z naszej kolekcji, ekspozycji oraz biblioteki, a które od stycznia prezentujemy już na instagramie. W każdą ostatnią środę miesiąca będziemy przedstawiać tam nowego "dziwoląga", a wkrótce potem umieszczać go na naszej stronie internetowej.

Życzymy miłej zabawy przy poznawaniu naszego cyklu prezentacyjnego - i do zobaczenia wkrótce znów "analogowo" w Muzeum Kleista!

Wspierane przez program
„360° - Fundusz dla Kultur Nowego Społeczeństwa Miasta" Federalnej Funadcji Kultury (Kulturstiftung des Bundes).


Kontakt

Kleist 360° / Outreach
Magdalena Hülscher
Tel.: 0335-387221-16
E-Mail: huelscher@kleist-museum.de